• /photos/0000/8540/zdj_cia_TOP_01_slideshow.png
  • /photos/0000/8546/zdj_cia_TOP_03_slideshow.png
  • /photos/0000/8552/zdj_cia_TOP_02_slideshow.png
ZAPRASZAMY: pn - pt. 9 - 13  i  16 - 20 /  sb. 9 - 13 / nd. 11 - 13  TEL. 22  241 10 27   strzyżenia - 501 947 999

Informacja dla właścicieli zwierząt przygotowywanych do pobrania próbki krwi do analizy:
  • W naszej przychodni próbki krwi pobieramy w godzinach:
od poniedziałku do piątku ► 900 - 1030 i 1600 - 1730
     w sobotę ► 900 - 10030
(w sytuacjach tego wymagających także poza ww. przedziałami godzinowymi
oraz w niedziele między godziną 1100 a 1130)
 
  • Przed wykonaniem większości oznaczeń zwierzę musi być przegłodzone. W innym przypadku wynik nie będzie wiarygodnie odzwierciedlał tego, co się dzieje w organizmie pacjenta.
       Zalecamy 12 h głodówkę u każdego pacjenta, choć są sytuacje, w których 6-8h jest wystarczające    (zależnie od rodzaju wykonywanych oznaczeń).
 
       Jeśli wybieramy się z naszym pupilem na pobranie krwi w godzinach porannych, prosimy pamiętać,
       że należy uniemożliwić mu dostęp do pokarmu już od wieczora poprzedniego dnia.
       W czasie głodówki pies czy kot powinien mieć dostęp do wody.
  • Wyniki większości badań - w razie potrzeby szybkiego ich otrzymania przez właściciela - są dostępne tego samego lub następnego dnia. Standardowo jednak są wysyłane (drogą mailową) po ich analizie i ustaleniu przez lekarza dalszego postępowania - w ciągu 2-5 dni.         Możliwy jest także odbiór wyników w formie papierowej w przychodni.
 
♦♦♦♦♦♦♦
 
Informacja dla właścicieli pacjentów, u których zalecone jest pobranie próbki moczu do analizy:

  • Próbki moczu do analizy przyjmujemy w godzinach:
                                           od poniedziałku do piątku ► 900 - 1030 i 1600 - 1730
                                                                   w sobotę ► 900 - 1030
  • Próbkę moczu najlepiej pobrać rano i idealnie by było, gdyby był to środkowy strumień :) Zdajemy sobie sprawę, że często jest to niewykonalne, dlatego jeśli mocz będzie pobrany w innych okolicznościach - taką próbkę też poddamy analizie i zinterpretujemy wyniki, mając na uwadze sposób jej pobrania.
  • Zazwyczaj wymagane jest odstawienie zwierzęciu miski z wodą na 8-10 h przed pobraniem próbki. Dotyczy to szczególnie zwierząt wykazujących zwiększone pragnienie. 
  • Mocz przeznaczony do badania powinien być możliwie szybko dostarczony do przychodni (najlepiej do godziny od pobrania). Jeśli wymagane jest dłuższe przetrzymanie próbki prosimy umieścić ją w lodówce.
  • Przeważnie do badania wystarczają małe ilości materiału - kilka mililitrów (dla porównania - łyżeczka do herbaty mieści ok. 5 ml), chociaż, w miarę możliwości, wskazane jest pobranie nieco większej objętości.
  • Próbki pobieramy do specjalnie do tego przeznaczonych, sterylnych pojemniczków (do nabycia w aptece lub u nas).
  • PSY:  Jeśli pies jest płochliwy lub z innych przyczyn pobranie próbki bezpośrednio do pojemniczka jest niemożliwe, zalecamy użycie specjalnej łopatki do pobierania moczu - do nabycia w przychodni. Ewentualnie można spróbować pobrać mocz do innego (wcześniej wymytego i wyparzonego gorącą wodą) naczynia. Można użyć chochli lub podstawić miseczkę, z której potem należy mocz przelać do pojemniczka i dostarczyć do nas.
  • KOTY: należy oczyścić kuwetę ze żwirku (zupełnie), wymyć ją i wyparzyć gorącą wodą. Po jej całkowitym wyschnięciu należy odstawić kuwetę w miejscu, gdzie jest zazwyczaj ulokowana. Jeśli kot odda mocz do pustej kuwety, należy ją przechylić, by zebrał się w jednym z kątów i używając strzykawki (min. 5-mililitrowej) pobrać próbkę (po uprzednim zamieszaniu moczu końcówką strzykawki).
  • Jeśli kot odmówi oddania moczu do pustej kuwety należy do niej wsypać specjalny sterylny i  niewchłaniający płynów żwirek lub piasek przeznaczony do pobierania próbki moczu (żwirek do nabycia w przychodni).
     
POWODZENIA!

www.przyforcie.pl